Szczotki elektryczne

 

Czy szczotka elektryczna nadaje się do usuwania sierści zwierząt domowych?

Tak, szczotka elektryczna dostarczana jest z dwiema szczotkami walcowymi: standardową i specjalną szczotką do sierści, która doskonale usuwa sierść zwierząt domowych, włosy oraz nici z dywanów i podłóg twardych.


Co zrobić gdy akumulator szybko się rozładowuje?  

Nie trzymaj na stałe urządzenia podłączonego do ładowarki i nie przekraczaj maksymalnego czasu ładowania, bo może to obniżyć żywotność akumulatora. Rozładowany akumulator podłącz do ładowarki na 14 godzin. Jeżeli po tym czasie, urządzenie nadal słabo pracuje, bądź w krótkim czasie się rozładowuje, odwiedź nasz najbliższy punkt serwisowy lub skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.


Co może być powodem nieobracania się szczotki?  

Szczotka może zostać zablokowana przez nawinięte włosy, nici czy sierść. Dzięki systemowi oczyszczania można je łatwo usunąć. Innym powodem, dla którego szczotka może się nie obracać jest rozładowany akumulator.


 

 

Parownice/Stanowiska do prasowania

 

Czy parownicą można czycić podłogi laminowane/parkiety?  

Możesz bezpiecznie czyścić parkiety i podłogi laminowane za pomocą parownic(pod warunkiem, że drewno nie jest olejowane czy woskowane!), jeżeli zastosujesz się do kilku wskazówek. Zmniejsz na pistolecie wydatek pary (ustaw najniższy poziom), użyj dwóch ściereczek podłogowych (= 4 warstwy), tak by jak najmniejsza ilość pary miała kontakt z powierzchnią. Nie przytrzymuj dyszy parowej przez dłuższy czas w jednym miejscu, staraj się czyścić szybkimi ruchami. Upewnij się, że podczas pracy nie tworzą się kałuże - wówczas powierzchnia wyschnie szybko i nie pozostaną na niej ślady po wodzie


Jakie powierzchnie można bezpiecznie czyścić parownicą?  

Parownice doskonale sprawdzają się na wszystkich wodoodpornych powierzchniach domowych. Dzięki szerokiemu asortymentowi dostępnego osprzętu wielkość czyszczonej powierzchni oraz jej kształt nie stanowią przeszkody dla skuteczności usuwania zabrudzeń. Przykładowo, parownice doskonale czyszczą podłogi, blaty kuchenne, kabiny prysznicowe, kaloryfery i piekarniki oraz drobne elementy, takie jak armatura czy fugi.


Co zrobić gdy urządzenie nie podgrzewa wody?  

Sprawdź czy urządzenie jest podłączone do prądu, lub czy nie zadziałały bezpieczniki. Sprawdź czy zbiornik na wodę nie jest pusty - jeżeli tak uzupełnij go wodą do 3/4 maksymalnej pojemności. Jeżeli urządzenie nie działa z innego powodu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta lub najbliższym punktem serwisowym.


Co zrobić gdy zawór bezpieczeństwa nie da się otworzyć?  

Jeżeli zawór bezpieczeństwa nie chce drgnąć lub kręci się dookoła, poczekaj aż bojler ostygnie, wówczas ciśnienie wewnątrz zbiornika spadnie i zawór otworzy się bez trudu. Gdy zajdzie taka potrzeba, możesz obniżyć ciśnienie w bojlerze poprzez dłuższe przytrzymanie spustu pistoletu. Jeżeli po wystudzeniu bojlera, blokada nadal nie chce ustąpić, skontaktuj się Biurem Obsługi Klienta lub najbliższym punktem serwisowym.


Co zrobić gdy czas nagrzewania jest zbyt długi?  

Kiedy czas, jaki zajmuje nagrzanie się bojlera, znacząco się wydłuży, należy przeprowadzić odkamienianie urządzenia. Służą do tego specjalne pałeczki do odkamieniania Kärcher. Nie należy stosować do tego celu agresywnych preparatów, takich jak ocet. Jeżeli po odkamienianiu parownica w dalszym ciągu nagrzewa się zbyt długo skontaktuj się Biurem Obsługi Klienta lub najbliższym punktem serwisowym.


Co zrobić gdy podczas prasowania z żelazka cieknie woda?  

Poczekaj, aż parownica w pełni się nagrzeje. Pamiętaj by nie napełniać zbiornika większą ilością wody niż 3/4 jego maksymalnej pojemności. Jeżeli twoja parownica posiada funkcję pracy z gorącą wodą, sprawdź czy na pewno jest ustawiona w tryb pary.